Translate

Staff Directory

Search for staff member

Administration

Jared Freeman

Jared Freeman

PRINCIPAL
Sandra Boe

Sandra Boe

ASSISTANT PRINCIPAL
Kimberly Haskins

Kimberly Haskins

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Carol Duffy

Carol Duffy

OFFICE ASSISTANT IV
Virginia Jones

Virginia Jones

REGISTRAR
Gabriela Ruano Aguilera

Gabriela Ruano Aguilera

OFFICE ASSISTANT II
Andrea Williams

Andrea Williams

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Heather Birch

Heather Birch

PSYCHOLOGIST
Amanda Brownell

Amanda Brownell

COUNSELOR
Renee Caballero

Renee Caballero

COUNSELOR
Barbara Callahan

Barbara Callahan

BEHAVIOR LEARNING CENTER
John Engel

John Engel

COUNSELOR
Molly Kershaw

Molly Kershaw

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Tessa Krumm

Tessa Krumm

RESOURCE ROOM TEACHER
Kathleen Mcclain

Kathleen Mcclain

RESOURCE ROOM TEACHER
Lyzaia Mcdonald

Lyzaia Mcdonald

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Abraham Plancarte

Abraham Plancarte

CAMPUS SUPERVISOR
Vincent Samatowic

Vincent Samatowic

RESOURCE ROOM TEACHER
Patricia St Amand

Patricia St Amand

PSYCHOLOGIST
Alexandra Thomas

Alexandra Thomas

SPEECH PATHOLOGIST
Holly Utter

Holly Utter

SPEECH PATHOLOGIST
Rikki Shene

Rikki Shene

CLASSROOM NURSE
Angelica Suminski

Angelica Suminski

CLASSROOM NURSE

Teachers

Douglas Allan

Douglas Allan

HUMANITIES
Andrea Alvarez-Santos

Andrea Alvarez-Santos

SCIENCE TEACHER
Jennifer Aristo

Jennifer Aristo

PE/HEALTH
Jayme Ashkinos

Jayme Ashkinos

HUMANITIES
Michael Atkins

Michael Atkins

SCIENCE TEACHER
Susan Baglin

Susan Baglin

SPANISH
Trygve Berg

Trygve Berg

SCIENCE TEACHER
Kerensa Brougham

Kerensa Brougham

MATH TEACHER
Barbara Callahan

Barbara Callahan

BEHAVIOR LEARNING CENTER
Cecily Capistran

Cecily Capistran

SCIENCE TEACHER
Wendy Christensen

Wendy Christensen

MATH TEACHER
Susan Duncan

Susan Duncan

SCIENCE TEACHER
Cory Edmonds

Cory Edmonds

HUMANITIES
Nancy Elsmore

Nancy Elsmore

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Ashley Fanning

Ashley Fanning

SCIENCE TEACHER
Daniel Fewx

Daniel Fewx

MATH TEACHER
James Gent

James Gent

VOCAL MUSIC, VOCAL MUSIC
Bodhi Hindley

Bodhi Hindley

HUMANITIES, SECONDARY TEACHER
Molly Kershaw

Molly Kershaw

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Haley Knapp

Haley Knapp

HUMANITIES
Tessa Krumm

Tessa Krumm

RESOURCE ROOM TEACHER
Mike Lebsock

Mike Lebsock

HUMANITIES
Steven Lytle

Steven Lytle

HUMANITIES
Isaac Marshall

Isaac Marshall

ART
Lauren Mccartney

Lauren Mccartney

HUMANITIES
Kathleen Mcclain

Kathleen Mcclain

RESOURCE ROOM TEACHER
Mark Mcclure

Mark Mcclure

MATH TEACHER
Harrison Merims

Harrison Merims

MATH TEACHER
Joel Newman

Joel Newman

ESL TEACHER
Margaret Noratli

Margaret Noratli

HUMANITIES
Denis Parsons

Denis Parsons

COMPUTER/SECONDARY, ESL TEACHER
Linda Peterson

Linda Peterson

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Alma Lucinda Philipp

Alma Lucinda Philipp

HUMANITIES
Suzanne Pittock

Suzanne Pittock

SCIENCE TEACHER
Megan Poole

Megan Poole

SCIENCE TEACHER
Clifford Richardson

Clifford Richardson

MATH TEACHER
Eric Ruiz

Eric Ruiz

MATH TEACHER
David Salgado Delgado

David Salgado Delgado

BILINGUAL FACILITATOR I
Vincent Samatowic

Vincent Samatowic

RESOURCE ROOM TEACHER
Yenny Sanchez Sarmiento

Yenny Sanchez Sarmiento

SCIENCE TEACHER
Janet Sanders

Janet Sanders

MATH TEACHER
Michael Schlabach

Michael Schlabach

BAND
Selina Semon

Selina Semon

SECONDARY TEACHER
Wesley Showalter

Wesley Showalter

PE/HEALTH
Jesse Slick

Jesse Slick

MATH TEACHER
Alexandra Thomas

Alexandra Thomas

SPEECH PATHOLOGIST
Andrew Thompson

Andrew Thompson

MATH TEACHER
Tiffany Tran-Parta

Tiffany Tran-Parta

SCIENCE TEACHER
Holly Utter

Holly Utter

SPEECH PATHOLOGIST

Para Educators

Joy Hale

Joy Hale

PARA EDUCATOR II
Clare Munger

Clare Munger

PARA EDUCATOR II
Carol Murphy

Carol Murphy

PARA EDUCATOR II
Melanie Norby

Melanie Norby

PARA EDUCATOR II
Shelbi Polk

Shelbi Polk

PARA EDUCATOR II
Renate Rydman

Renate Rydman

PARA EDUCATOR II
Jennifer Snedeker

Jennifer Snedeker

PARA EDUCATOR I

Nutrition Services

Angelica Baltazar De Huapeo

Angelica Baltazar De Huapeo

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Peggy Brunelle

Peggy Brunelle

NUTRITION SERVICES LEAD II
Lisa Hansen

Lisa Hansen

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Vicky Mathews

Vicky Mathews

NUTRITION SERVICES ASSISTANT II
Veronica Rascon

Veronica Rascon

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I

School Support

Rafael Custodio

Rafael Custodio

CUSTODIAN II
Alexander Mejia

Alexander Mejia

CUSTODIAL FOREMAN II
Yahira Rangel

Yahira Rangel

CUSTODIAN II
Nestor Solis

Nestor Solis

CUSTODIAN I